Listopad/Prosinec 2020

Zatímco listopad byl spíš odpočinkový, v prosinci jsme spustili individuální přípravu naplno. Běhání a posilování je momentálně naší hlavní náplní a vzhledem k zrušení celé halové sezóny asi ještě nějaký čas bude.

Říjen 2020

V říjnu jsme toho bohužel kvůli vládním opatřením moc nestihli, zazářit stihly jen naše juniorky. Konalo se totiž juniorské mistrovství ČR v kategorii mužů a žen, kde se naše holky probojovaly až do finále. Nakonec podlehly holkám z Chlupaté Žáby, kterým tímto gratulujeme. I tak je to pro nás obrovský úspěch a doufejme jen začátek slibné kariéry. Příbramským Kachničkám děkujeme za organizaci.

Mistrovství v mixové kategorii bylo bohužel zrušeno, stejně jako halová sezóna minimálně do konce roku. Domluvili jsme si tedy alespoň přátelské utkání s našimi sousedy ze Slatiňan a do konce měsíce se soustředili na házení na střední vzdálenost.

Září 2020

V září jsme se účastnili mistrovství České republiky v kategorii mužů a žen. Ačkoliv jsme v obou kategoriích chtěli uhrát lepší výsledek, cílem bylo si zahrát proti české špičce a to se nám zadařilo. Spokojené můžou být hlavně holky, které dokázali porazit tradiční pražský tým Prague Devils a obsadit tak 6. místo. Kluci se nakonec museli spokojit s posledním 8. místem. Rádi bychom týmu Náchodské Trubky poděkovali za organizaci turnaje a gratulujeme klukům z FUJ a holkám z 3SB k titulům mistrů ČR.

Srpen 2020

V srpnu se konala kvalifikace na mistrovství ČR v kategorii mužů a žen. Tento turnaj pro nás byl velmi důležitý, protože pro nás znamenal buď postup do finále a nebo konec sezóny, alespoň v oddělené kategorii. Naštěstí se obě poloviny týmu probojovali kvalifikací do pátého místa a vysloužili si tak účast na MČR Open a Women 2020. Můžete nám držet palce 5.-6.9., kde budeme bojovat o celkové umístění za letošní rok.

I k ultimate frisbee patří smutné zprávy a bohužel pro vás tento měsíc jednu máme. Dne 25. srpna na dovolené v Rakousku tragicky zemřela naše hostující hráčka a přítelkyně jednoho z našich hráčů Kristýna Kvapilová. Kikča nám pomohla k nejedné medaili a její smrt nás velmi hluboce zasáhla. Tímto bychom jí chtěli poděkovat za vše, co pro náš tým udělala a rádi bychom jejím blízkým popřáli mnoho sil.

Červenec 2020

V červenci se po dlouhé době konal první turnaj a to AtruCup u Plzně, kde náš tým nemohl chybět. Naši nejmladší hráči cestovali přes půl republiky, aby změřili síly s ostatními týmy a nasbírali herní zkušenosti. Chupacabras se nakonec umístili na 8. místě ze zúčastněných 15 týmů, odváží si však cennou trofej Spirit of the Game, která svědčí o skvělé reprezentaci našeho města.

Jinak nadále poctivě trénujeme i přes tropické teploty na umělé trávě, už jsme zahájili letní přípravu, která vyvrcholí 5.-6. září mistrovstvím republiky v kategorii mužů a žen. Tak nám držte palce!

Červen 2020

V červnu se ještě žádné turnaje nekonaly, přesto náš tým poctivě trénoval, protože sezóna pomalu klepe na dveře. Největší novinkou jsou 1x týdně tréninky na umělé trávě na fotbalovém stadionu, každý čtvrtek od 14 45, tak se na nás přijď podívat!

Tímto bychom chtěli městu Žďár nad Sázavou a FC ŽĎAS poděkovat za možnost si na takto kvalitním a velkém hřišti zatrénovat.

Květen 2020

Znovu spolu a na tréninku! Konečně jsme opět mohli začít trénovat, tak jak jsme byli zvyklí. S radostí, že se všichni znovu vidíme, a chutí dohnat vše, o co jsme za dva měsíce přišli, jsme za každého počasí začali naši přípravu na venkovní sezónu. Na nadšení nám přidaly i první ohlášení termínů turnajů.

Kromě tréninků došlo také na první letošní týmovou grilovačku, na kterou kromě hráčů přišli také naši rodiče. Ti měli šanci seznámit se s trenérem, poptat se na to, co je zajímá, a také pochopit, co všechno nás na frisbee tolik baví! Zúčastněným rodičům děkujeme a doufáme, že jste si čas s námi užili!

Duben 2020

Duben se nadále nesl ve znamení všemožných omezení, a proto i individuálních tréninků. Díky postupnému zlepšení situace a uvolňování opatření jsme se ale mohli alespoň ve dvou věnovat házení, a postupně nakonec i v malých skupinkách krátkým a intenzivním tréninkům.

Březen 2020

Hurá znovu ven aneb přesun z haly na hřiště, takový byl náš březen. Navlečení do několika vrstev oblečení jsme s radostí znovu obuli kopačky a vyrazili se prát s větrem, který nám na hale tolik chyběl. Bohužel, situace, která nastala, nám znemožnila tréninky spolu. Nevzdáváme se ale, a pokračujeme s přípravou každý individuálně spolu se vzájemnou podporou a motivací na dálku.

Únor 2020

Únor byl pro nás oproti lednu o poznání klidnější a nesl se zejména v duchu přípravy na halové mistrovství ČR v kategoriích Open a Women. Začátek měsíce si někteří z týmu zpestřili pořádáním women kvalifikace do 1. ligy v Jindřichově Hradci. Jsme rádi, že až na malé drobnosti, vše proběhlo bez větších komplikací a doufáme, že si všechny zúčastněné týmy turnaj užily.

Na konci února jsme se pak jako již tradičně zúčastnili již zmíněného halového mistrovství ČR v kategoriích Open a Women, obě konané v Brně. Kluci byli již z loňska kvalifikovaní do 1. ligy a mohli rovnou vyrazit do boje o medaile. Po jediné prohře a do poslední chvíle napínavém finále nakonec vybojovali 1. místo a stali se halovými mistry ČR! Gratulujeme Prague Devils A a Chlupaté žábě, kteří si odvezli zbývající medailové pozice, a také 3SB A, kteří získali první místo v SOTG.

V kategorii Women pro holky letos nastala velká změna, neboť se jim díky nováčkům podařilo postavit vlastní tým a opustily tak řady Velké Moravy. Vzhledem k tomu, že tým vznikl teprve letos, musely holky začít nejprve v druhé lize. Tou se jim však podařilo projít bez jediného zaváhání a odvezly si tak také 1. místo a šanci příští rok zabojovat v kvalifikaci o ligu první! Spolu s nimi si vybojovaly tuto šanci i Kachny Příbram, Pražská 7 a PeaceEgg, vítězství ve SOTG pak získaly holky z Left Overs B. Gratulujeme.

Leden 2020

V lednu jsme se tradičně účastnili halového mistrovství ČR v mixu v Plzni. I letos jsme se kvalifikovali do první ligy, 3. místo z loňského roku jsme bohužel obhájit nedokázali. Nakonec jsme si odvezli 5. místo, když jsme ve čtvrtfinále podlehli úřadujícím mistrům z Českých Budějovic 3SB. Gratulujeme 3SB A, Prague Devils A a Left Overs A k medailovým umístěním a také Žluté Zimnici a Left Overs k dělenému prvnímu místu v SOTG.
Současně jsme vyslali druhý tým do Brna, kde se odehrával turnaj pro týmy, kterým se nepodařilo kvalifikovat do 1. ani 2. ligy. Naše béčko sice nakonec skončilo poslední, důležité jsou ovšem získané zkušenosti a těch si hráči odvezli více než dost.

Holky nezahálely a vydaly se o týden později do Bohumína na turnaj Rainbow Winter. Po vyhrané skupině si ale nedokázaly poradit s polkami ve čtvrtfinále a jely domu s 5. místem. Ocenění SOTG si ovšem tentokrát odvezly domů s sebou.

Poslední lednový víkend se naši junioři vydali do Prahy na tzv. Fujárnu, kde změřili síly s dalšími nováčkovskými týmy. I odsud si odvezly 5. místo, které se nás bohužel drželo celý měsíc. I tentokrát si vezli domů cenu SOTG, což svědčí o férovosti a pozitivnímu přístupu ke hře našich hráčů.