Praotcem našeho týmu je Kuba Ptáček, který Ultimate do Žďáru dotáhl a představil ho na gymnáziu. Pro frisbee zde kromě několika studentů nadchl také Janičku Mazlovou, která se se studenty vydala na jeden z trénink kempů, které dříve ČALD organizoval. Tam jí frisbee přirostlo k srdci a její studenty od té doby frisbee na hodinách tělesné výchovy nemine. Jestli je Kuba praotec, Janička je nepochybně pramáti žďárského frisbee.

Ačkoliv se Kuba později odstěhoval do Prahy a přestal s Chupacabras hrát, zapuštěné kořeny dál rostly a tým se kromě středoškolské ligy (SŠL) začal účastnit i ligových soutěží (rok 2011). Co do počtu hráčů jsme sice nikdy nebyli velmoc, naše kvalita a léta budovaná souhra ovšem mnohé týmy předčí a od roku 2017 se celkem pravidelně umisťujeme na medailových pozicích (více v sekci úspěchy). Aktivnější hráči z Chupacabras jsou nedílnou součástí českého reprezentačního týmu.

V roce 2019 se uskutečnil velký nábor a Chupacabras se aktuálně těší éře omlazování. Naši noví hráči se aktivně účastní ligových soutěží a někteří už dokonce hrají za českou juniorskou reprezentaci.